Atgādinam, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Sakarā ar jaunajiem Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta (VUGD) noteikumiem.

Kā rāda pasaules pieredze, ugunsgrēka autonomo detektoru uzstādīšana, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām.

Kas ir ugunsgrēka detektors?

Ugunsgrēka detektors ir neliela izmēra ierīce, kura patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus (dūmu koncentrāciju, siltumu) un par to ar skaņas signālu brīdināt mājokļa iemītniekus.

Visbiežāk uzdotais jautājums – cik detektoru nepieciešams uzstādīt dzīvoklī?

Ideālajā variantā būtu pa vienam detektoram katrā telpā, proti, visās vietās, kur potenciāli iespējama ugunsgrēka izcelšanās. Pati minimālākā prasība – viens ugunsgrēka detektors uz dzīvokli.

Apkope un uzstādīšana

Detektora uzstādīšana ir ļoti vienkārša, piemēram Apollo detektorus var uzstādīt jebkurš, kas prot sienā vai griestos izurbt pāris nelielus caurumus. Ar apkopi arī viss ir ļoti vienkārši. Nepieciešama vien savlaicīga baterijas nomaiņa, detektoru darbības pārbaude un putekļu noslaucīšana lietošanas instrukcijā norādītajā kārtībā.

Kā izvēlēties ugunsgrēka detektoru?

Detektoru klāsts ir diezgan plašs, tāpēc ir diezgan sarežģīti veikt izvēli. Neraugoties uz to, ka visi detektori spēj brīdināt par ugunsgrēku, tomēr tie var atšķirties ar iebūvēto papildus funkciju klāstu, kā arī ar cenu.

Jāpievērš uzmanība, lai uz detektora korpusa būtu „CE” marķējums un informācija par detektora atbilstību Eiropas standartam EN 14604.

No papildus funkcijām ieteicams detektors ar foto-elektrisko darbības principu ar korpusā iebūvētu spuldzīti, kas ieslēdzas vienlaikus ar brīdinošo skaņas signālu.

Pie mums populāri ir S65 sērijas detektori: angļu kvalitātes standarti, pierādīta atklāšanas veiktspēja, izstrādāts, lai atbilstu standartiem visās valstīs.

Kur labāk iegādāties ugunsgrēka detektorus?

Labāk iegādāties specializētos ugunsdrošības aprīkojuma, ierīču veikalos, kā, piemēram, BK Latvia, kur Jums smalki izstāstīs par katru detektoru. Ka arī detektori ir iegādājami elektropreču veikalos.

Mēs ieteiktu Apollo S65 sērijas dūmu detektorus 55000-317APO un siltuma detektorus 55000-122APO. Apollo specializējas augstas kvalitātes ugunsgrēka noteikšanas risinājumu izstrādē un ražošanā komerciāliem un rūpnieciskiem scenārijiem. Tā ir angļu kvalitāte par pievilcīgu cenu. Ka arī S65 sērijas detektori ietver sevī gan sensoru tehnoloģijas, kuras sevi ir labi pierādījušas, gan materiālu un elektronikas tehnoloģiju uzlabojumus.

 

Apollo S65 sērijas detektori Standarta detektori
Darba spriegums 9-33 V 24 V
Eksplotācijas temperatūra no -20°C līdz +60°C no -10°C līdz +50°C
Ražotājvalsts Anglija Ķīna