Ar 2020. gada 1. janvāri Ministru kabineta noteikumi Nr. 238 paredz obligātu dūmu detektoru izvietošanu katrā mājoklī. Noteikumi paredz autonomu ugunsgrēka detektoru vai automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas klātesamību mājoklī. Līdz ar to, ir jāzina kādi ir dūmu detektori, kuras ierīces veids ir jums piemērotākais un kādas ir to cenas.

Visā visumā ir jāsāk ar to, ka jums ir vajadzīgs DŪMU DETEKTORS, nevis siltuma vai tvana gāzes detektors. Svarīgi, lai dūmu detektors obligāti atbilst Eiropas sertifikācijai. Ugunsdrošība ir nopietna lieta un iegādāties preces ar nepareiziem ugunsdrošības sertifikātiem nebūs pareizais ceļš.  Tāpēc, autonomiem dūmu detektoriem uz iepakojuma meklējiet CE EN 14604 (European certification EN 14604) sertifikāta numuru. Savukārt, dūmu detektoriem ar vadu priekš drošības sistēmam sertifikācijas numurs ir cits. Tāpēc dūmu detektoru iegādāties pie zināmiem drošības sfēras pārstāvjiem. Kad esiet sapratuši, ka ir vajadzīgs DŪMU DETEKTORS un ziniet sertifikāta numuru, ir laiks saprast kāda veida dūmu detektoru jums vajag.

Dūmu detektoru pieejamība tirgū ir plaša, bet lielos vilcienos tie iedalās divās lielās kategorijās:

  1. Autonomais dūmu detektors
  2. Analogais, jeb konvencionālais dūmu detektors

1. Autonomais dūmu detektors ir populārākā izvēle!
Skatīt produktus šeit!

Autonomais dūmu detektors Sentek SD218 – 5.45 EUR (ieskaitot PVN)

 

Šie detektori iedalās trīs kategorijās:

1)  Autonomais dūmu detektors, kas darbojas uz baterijām (POPULĀRĀKĀ IZVĒLE)

2) Autonomais dūmu detektors ar elektrības vadu (Tirgū ši prece nav aktuāla un to atrast ir gandrīz neiespējami, jo šīs preces funkciju ērtāk un labāk pilda analogs uz baterijām)

3) Autonomais dūmu detektors uz baterijām ar opciju ievietot SIM karti, iespēja trauksmes ziņu saņemt telefonā (Salīdzinoši dārgs, bet noderīga ierīce cilvēkiem, kuri vēlas ugunsbīstamības situācijā saņemt informāciju uz telefonu par iespējamo trauksmi)

Autonomais dūmu detektors ir visvienkāršākais dūmu detektors, kas darbojas uz baterijām. To ir ļoti vienkārši uzstādīt, jo jau komplektācijā nāk līdzi piestiprināšanai nepieciešamās lietas –  tie ir stiprinājumi un pāris skrūvītes, bet arī ir iespējams tos pielīmēt pie pamatnes neurbjot nekādus caurumus.  Autonomie dūmu detektori  ir vienkārši lietojami, tiem ir LED indikātos un testa poga ar ko variet pārliecināties par tā darbību. Dūmu detektoru baterija būtu jāmaina reizi gadā, bet pašu detektoru būtu jāmaina videji reizi 8 gados, vai kā norādījis ražotājs.

Autonomais bezvadu dūmu detektors pašlaik ir vispopulārākais un vispieprasītākais un to cena  ir sākot no 5 līdz 20 EUR. Mūsu cena BK LATVIA veikalā – 5.45 EUR

Savukārt par iespēju iegādāties autonomo dūmu detektoru uz baterijām ar SIM karti sazinieties ar mums čatā vai zvanot pa tālruni uz 661 193 60. Cena 150-200 EUR

 

2. Konvencionālais dūmu detektors – izvēle priekš signalizācijas un ugunsdrošības sistēmām. 

Dūmu detektors drošības sistēmai Apollo 55000-317APO – 12.10 EUR (ieskaitot PVN) 

Dūmu detektors drošības sistēmai Sentek SD119-4 – 11.25 EUR (ieskaitot PVN)

Bezvadu dūmu detektors HIKVISION/Pyronix signalizācijas sistēmai SMOKE-WE – 96.80 EUR (ieskaitot PVN) 

AJAX bezvadu drošības sistēmas dūmu detektors FireProtect (pieejams arī baltā krāsā)

Šie detektori iedalās divās būtiskās kategorijās

1) Dūmu detektors ar vadu

2) Bezvadu dūmu detektors (strādā tikai ar attiecīgā ražotāja bezvadu drošības sistēmu) 

Konvencionālais vai analogais dūmu detektors ir pievienojams signalizācijas sistēmai.  Ja mājās ir ievilkta signalizācija, bet līdz šim nebija uzstādīti dūmu detektori,  ir svarīgi noskaidrot vai tai var pievienot dūmu detektoru. Bieži vien konkrētai signalizācijai der tikai šī paša ražotāja dūmu detektors. Tas attiecas īpaši uz bezvadu dūmu detektoriem priekš drošības sistēmām. Ir pieejami arī universāli dūmu detektori, kas sader ar vairākām signalizācijas sistēmām. Dūmu detektoriem, kas ir piesaistīti pie signalizācijas sistēmas var nebūt indikatora lampiņa, jo visa informācija par to tiek nodota uz pulti.

Konvencionālie dūmu detektori ir divu veidu – tādi, kas pievienojami signalizācijas sistēmai ar vadiem un tādi, kas informāciju sistēmai nodod bez vadiem. Līdz ar to atšķiras arī to cenas – ar vadiem pie signalizācijas sistēmas piesaistītie detektori maksā sākot no 10 EUR,  bezvadu konvencionālie detektori ir dārgāki un maksās no 50 EUR.

 

Pieejamie dūmu detektori BK Latvia! Spied šeit